LAUREÁTI CEN ZÍSKAJÍ UNIKÁTNÍ POZLACENOU SOŠKU ZLATÉ VÁŽKY

Nejen finanční odměny v hodnotě statisíců korun, ale i krásnou pozlacenou sošku Zlaté Vážky z dílny sochaře a designéra Viléma Friče si odnesou vítězové všech šesti kategorií cen. Každá kus je umělecký originál. 

 

Vilém Frič je designér a sochař zabývající se především výrobou soch z nerezu a oceli, které často propojuje s přírodními prvky. Zaměřuje se také na interiérový design a kinetické sochy. Jeho tvorba nezřídka nese téma obnovitelných zdrojů energie a prolínají se v ní moderní a klasické technologie.

Při tvorbě svého návrhu vycházel Vilém Frič ze symbolické funkce vážky. Ta představuje znovunalezení síly, vnitřního přerodu a začátku nové životní etapy. Svoje návrhy zpracovává ručně, takže každý kus je originálním uměleckým dílem.

 

Sám autor o svém návrhu říká: „Prostorové rozvrstvení křídel vážky vytváří iluzi pohybu a zosobňuje vnitřní energii. Výsledný dojem je podpořený tím, že soška není zcela pozlacena a na několika místech je ponechán pouze černý podklad. Vizuální podoba sošky tak vystihuje záměr ocenit subjekty, které jsou příkladem a inspirací pro ostatní, pohybující se ve sféře sociálního podnikání.“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Přejít nahoru
Skip to content