PRVNÍ ROČNÍK ZLATÉ VÁŽKY SLAVÍ OBROVSKÝ ÚSPĚCH

Laureáty historicky prvního ročníku národních cen sociálního podnikání se staly REVENIUM, KVĚTNÁ ZAHRADA, DOBRODÍLO a LINDSTRÖM, KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ A CIRI, VĚRA HOŠKOVÁ A ONDŘEJ ZÁVODSKÝ. V poslední kategorii Osobnost roku byly zároveň uvedeny do síně slávy za přínos pro sociální podnikání také Olga Richterová a Lea Surovcová.

Zlatou linkou celého galavečera byly inspirativní příběhy lidí, kteří se rozhodli navzdory nepřízni osudu, že to nevzdají a budou součástí běžného pracovního života.  A celý sál složený z hostů z nejrůznějších oblastí společnosti se v nepopsatelné atmosféře spojil, aby je v tom podpořil a poděkoval jim.

 

V úvodu pan ministr zahraničních věcí Jan Lipavský uvedl, že navazujeme na tradici Václava a Olgy Havlových, kteří se velmi silně zasazovali o důstojný život lidí s hendikepem. Předsedkyně Sněmovny a předsedkyně hlavní poroty Markéta Pekarová Adamová pak o nutnosti přijetí zákona o sociálním podnikání. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková apelovala užší spolupráce mezi sociálními firmami a veřejnou správou. Aleš Blažek, generální ředitel ČSOB, která byla hlavním partnerem cen, vyzdvihl dobrou praxi spolupráce mezi korporátní společností a sociálním podnikem Kolibřík CSR.

“Z prvního ročníku máme jenom samé pozitivní ohlasy. Jak od zástupců vlády, obou komor parlamentů, tak od samotných sociálních podniků. Podporou zaměstnávání lidí s hendikepem naše společnost splácí dluh lidem, kteří neměli štěstí narodit se do dobrých podmínek a právě i díky zaměstnání mohou žít důstojný život,” zhodnotil glavečer ředitel národních cen ZLATÁ VÁŽKA: Czech Social Business Awards Zdeněk Kosour.


Slavnostního večera se zúčastnila řada významných hostů, přítomni byli také zástupci médií, včetně mediálních partnerů Heroine a Finmag. Česká televize zprostředkovala veřejnosti předávání cen přímým vstupem do Událostí a reportáží pro Studio 6.

ZLATOU VÁŽKU nyní ještě čeká následný doprovodný program, kdy se 21. listopadu uskuteční pracovní snídaně mezi představiteli sněmovny, sociálními podniky a velvyslanci ze zemí, kde je již sociální podnikání v legislativně zakotveno.


FOTOGALERIE z galavečera k dispozici ZDE

Facebook
Twitter
LinkedIn
Přejít nahoru
Skip to content