SNÍDANĚ S VELVYSLANCI: TEČKA ZA PRVNÍM ROČNÍKEM CEN ZLATÁ VÁŽKA

Sociální podnikání v zahraničí a aktuality z českého sociálního podnikání – to byla témata pracovní snídaně s velvyslankyněmi – její excelencí Emily McLaughlin z Kanady, její excelencí Gita Kalmet z Estonska a zástupci velvyslanectví Velké Británie a Slovenské republiky. 

Událost uspořádaly 21. listopadu Deklarace odpovědného podnikání a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová v Poslanecké sněmovně jako doprovodný program cen ZLATÁ VÁŽKA. Kromě zástupců velvyslanectví se zúčastnili také zástupci sociálních podniků (DobroDílo, Revenium, Kolibřík CSR, Domov sv. Anežky, Teamium), zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí a vybraní laureáti cen.


Na programu bylo představení legislativní praxe v oblasti sociálního podnikání v zemích Estonska, Kanady, UK a Slovenska a také stav aktuální připravované legislativy v Česku. Zástupcům velvyslanetví byli představení laureáti národních cen sociálního podnikání, dále se seznámili s činností českých sociálních podniků a hovořilo se i o navázání další spolupráce mezi zastupitelskými úřady, Sněmovnou a Deklarací v oblasti dalšího ročníku cen ZLATÁ VÁŽKA.


„Velmi vydařený doprovodný program nabídnul inspiraci, nové kontakty a také představení čerstvých laureátů Zlaté Vážky světu,“ komentoval ředitel cen Zdeněk Kosour.


Úžasné produkty pro ochutnávku české tvorby na event dodaly sociální firmy Modrý domeček, Teamium a Sady sv. Prokopa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Přejít nahoru
Skip to content